Gril párty u zahradního krbu

Vhodným doplňkem každé zahrady a nezbytnou nutností každé dokonalé párty se poslední dobou stává zahradní krb. Zahradní krb není, tak jako běžné plechové či litinové grily, pouze zařízením na přípravu pokrmů, ale také efektním detailem a centrálním prvkem každého zahradního posezení.

Zahradní krb NORMAN Atlas Dnes se zaměříme na krby, které můžete zakoupit v obchodech jako hotové stavebnice. Nespornou výhodou těchto krbů je možnost jejich okamžitého použití, podle typu instalace i možnost krb přesunout na jiné místo zahrady.

Kam krb umístit?

Zahradní krb je určen pro volná prostranství, nikoliv pro uzavřené nebo zastřešené prostory. Je nutno dodržet bezpečnou vzdálenost od budov, hořlavých materiálů, dřevin a porostů. Tyto krby nejsou určeny pro zaústění do komínů.
Při umisťování krbu je vhodné vzít také v úvahu případné obtěžování okolí kouřem při používání krbu. Neumisťujeme krb pod stromy, k oknům, vhodné je prostranství u posezení či terasy, kde nejsou v blízkosti hořlavé materiály - kvůli bezpečnosti.

Pro sestavení krbu

Zahradní krb NORMAN Paleo Vyberte vodorovnou, dostatečně únosnou a zpevněnou plochu. Pod krby bez základové desky je dostatečná např. dlažba, krby se základovou deskou je možno sestavit i na zhutněné a srovnané (vodorovné) stěrkopískové podloží.

Krby se základovou deskou obvykle pořídíte jako set. Je však i možnost, že základovou desku pod krb objevíte u dodavatele či výrobce jako příslušenství. Krb s nebo bez základové desky je jedním z určujících faktorů nákupu a tím i možnost usnadnění při vlastní instalaci krbu do zahrady.

Co by měl mít správný krb?

Zahradní krb NORMAN Inca Správný krb by měl mít:

  • prostor ohniště obložen šamotovými plátky (výrazné prodloužení životnosti)
  • spodní přívod vzduchu do topeniště (snadné podpálení a dokonalé hoření)
  • vyjímatelný nerezový popelník (snadné čistění a údržba)
  • ochranný nerezový plech na přední straně ohniště (zvýšená bezpečnost a vždy čistá plocha před ohništěm)

 

Zahradní krb NORMAN Astra

Nezapomínejme na příslušenství

Čerstvě vyuzená klobáska nebo masíčko, odkládací polička, kleště, grilovací jehla, košíky na drůbež, motorový otáčecí gril, krbové nářadí... jenom některé z možností příslušenství ke krbům, aby se večerní párty stala pohodovou. Někteří výrobci nabízejí i ochranné vaky na zazimování (zamrzající voda v pórech krbu může strukturu ještě více narušit).

Cementový výkvět

Jestliže se na povrchu betonových dílů vyskytne bílý potah, jedná se o tzv. "vykvétání". To je u betonu zcela běžná záležitost, která neovlivňuje užitnou hodnotu výrobku, neboť opakované omývaní (i déšť) způsobí zmizení výkvětu. Zahradní krb NORMAN NoveraPoužít lze i specielní přípravky k odstranění cementového "výkvětu". Tento jev se nejčastěji objevuje na barevném otryskávaném nebo jemně vymývaném povrchu za určitých specifických podmínek.

Nikdy nedělejte

K zapálení dřevěného uhlí nepoužívejte nikdy benzín, líh apod., ale pouze schválené podpalovače. Krb nepřetápějte a používejte ke grilování na dřevěném uhlí, případně na drobných kusech dřeva (plameny otevřeného ohně by neměly přesáhnout hranici horní polohy roštu). Oheň nikdy nezalévejte vodou. Nechte jej dohořet a krb vyhladne přirozenou cestou.


 


Související články

Pro firmy: Nabídněte své služby související s tímto článkem nebo kategorií. Zařadit se do seznamu firem, které jsou k danému tématu článku, můžete sami. Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat. Přiřazení ke kategorii daného článku Vás bude stát (cena 150000 kreditů).

Komentáře

Chcete-li přidat komentář k tomuto článku, vyplňte formulář pod všemi příspěvky u tohoto článku.

 

Dobrý den
nedávno jsem narazila na takovýto zahradni krb https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/venkovni-krb-vas-zahreje-na-tele-i-na-dusi/ a naprosto me zaujal. Vzhledem k tomu, že to vidim poprvé tak nevím jak vlastne funguje, co jeho udrzba atd...
Jaky je ve finale lepsi? dekuji

Tonka


Přidáno:
2018-10-08 10:17:12

Přidat komentář

Dovolujeme si upozornit, že bude-li Váš komentář vyžadovat nějakou akci z naší strany, např. odpověď, doporučení nebo odeslání související informace, budeme reagovat a to prostřednictvím dalšího komentáře případně e-mailem. Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů a obchodními podmínkami.

RSS Přidej si RSS zdroj RSS